Tajemství úspěšné komunikace mezi partnery

Naučte se spolu komunikovat tak, že vaše blízkost poroste navzdory vašim odlišnostem.

Jakoby jeden mluvil o voze a druhý o koze.

Možná vás někdy popadá frustrace, že vaše komunikace s partnerem se míjí účinkem. Jakoby jeden mluvil o voze a druhý o koze. Veškerá snaha o diskusi končí fiaskem.

Nejdřív váháte, jestli partnerovi něco sdělit, protože nechcete aby byl oheň na střeše. Na duhou stranu nechcete věci v sobě dusit. Odvážíte se říct, co vám vadí, ale místo pochopení na vás partner vyjede a nejednou je z toho hádka, která se řítí bůh ví kam. 

Zvyšují se hlasy, vytahují se staré křivdy a všechno končí prásknutím dveří, po kterém spolu několik hodin nebo dní nemluvíte.

Nechápete, v čem je zádrhel a jak to udělat, aby partner konečně slyšel.

Nakonec se ocitáte ve stavu, kdy už se vám ani nic otvírat nechce. Máte pocit, že se jeden druhému vzdalujete, pocit nepochopení ve vás bobtná a nedá se jen tak přejít.

Možná už máte za sebou pokusy všechno druhému napsat v naději, že v písemné podobě partner informace líp vstřebá. Partner e-mail nebo sms přečte, ale k žádné velké změně nedochází a partner odpoví tak, že se vám opět zvednou mandle. 

Představte si, jaké by to bylo sdělit partnerovi, co vás štve a on by zareagoval s pochopením.

Místo: “tobě není nikdy nic dost dobré”, nebo “pořád na mě něco vidíš” nebo “hlavně že ty jsi dokonalá” uslyšíte: “Vidíš, to mě nenapadlo. Chápu, že tě to ranilo. Zkusím na to příště myslet” Pak se obejmete a strávíte spolu hezký večer.

Myslíte, že je to utopie? Výzkumy komunikace ukazují, že se správnými komunikačními dovednostmi je to reálné.

John Gottman, jeden z nejetablovanjších odborníků na poli vztahů, zkoumal interakci tisíců párů a vypozoroval, co dělají tzv. mistři komunikace. Už nemusíte tápat a střílet naslepo.

Existují vědecky ověřené postupy a praxí ověřené komunikační dovednosti, které vám umožní sdělit to, co potřebujete, aniž by to v druhém vyvolalo potřebu protiútoku. Nebudete se muset vyhýbat ožehavým tématům ani v sobě pěchovat pocity frustrace.

Asi se divíte, jak je možné, že jste na to ani vy, ani hromada vašich známých nepřišli. Není to nedostatkem zkušeností ani nedostatkem inteligence. Způsoby komunikace většinou odkoukáme od dospělých jako děti a ruku na srdce, uměli dospělí kolem vás řešit konflikty konstruktivně?

Naučte se jak komunikují páry, které se považují za zamilované ještě po třiceti letech manželství. Přeneste dovednosti do svého vztahu a vybudujte tak vzájemnou otevřenost a blízkost, po které všichni ve vztahu toužíme.

Díky online tréninku Tajemství úspěšné komunikace mezi partnery pochopíte: 

 • 4 nejčastější chyby v komunikaci mezi partnery
  Výzkumy odhalily 4 obvyklé vzorce, které se vkrádají do komunikace jakmile stoupne napětí mezi partery. Čím větší je četnost těchto chyb, tím větší je pravděpodobnost rozchodu. Pochopte čeho je třeba se vyvarovat, aby se váš vztah nevydal na cestu k rozkladu.
 • Zákony akce a reakce v rozhovoru
  Vyčetli jste partnerovi, že je nespolehlivý a nezodpovědný hlupák a on to neuznal? Vysvětlíme Vám na příkladech, jakými zákony se řídí naše reakce při rozhovoru a jak znalost těchto zákonů využít ve prospěch Vašeho vztahu.
 • Umění první věty
  Výzkumy odhalily 4 obvyklé vzorce, které se vkrádají do komunikace jakmile stoupne napětí mezi partery. Čím větší je četnost těchto chyb, tím větší je pravděpodobnost rozchodu. Pochopte čeho je třeba se vyvarovat, aby se váš vztah nevydal na cestu k rozkladu.
 • Pravidla aktivního naslouchání
  Ukazuje se, že jedním z klíčů k úspěšné komunikaci je naslouchání. Bohužel si nevystačíme s mlčením a občasným "hm". Natrénujte si si dovednosti aktivního naslouchání, které se Vám budou skvěle hodit nejen s Vaším partnerem, ale v jakémkoliv vztahu, který ve svém životě máte.
 • Fyziologické rozdíly v reakcích mužů a žen
  ické rozdíly v reakcích mužů a žen Na emočně vypjaté situace reagují muži a ženy jinak. Reakce našeho těla zásadně ovlivňuje to, jak jsme schopni se ovládat. Využijte nejnovějších poznatků z fyziologie emocí k tomu, abyste vypjaté situace zvládali efektivně.
 • Dva typy partnerských konfliktů
  Pokud pochopíte, před jakým typem konfliktu stojíte, můžete zvolit správnou strategii. Naučíme Vás typy konfliktů rozlišit a jak nemrhat energií tam, kde to nepovede k výsledku.

Co trénink "Tajemství úspěšné komunikace" obsahuje?

 • 1 online trénik na 90 minut, který proběhně LIVE s přední psycholožkou Barborou Downes ve speciální Facebookové skupině.
 • Prístup k záznamu z tréninku po dobu 7 dnů. 
 • BONUS 1: Bonusový online trénink na 30 minut "Dva  typy partnerských konfliktů" pro  - Pokud pochopíte, před jakým typem konfliktu stojíte, můžete zvolit správnou strategii. Naučíme Vás typy konfliktů rozlišit a jak nemrhat energií tam, kde to nepovede k výsledku. 

Kolik trénink stojí a kdy proběhne? 

Trénink prebehne online LIVE v pátek 21.5.202 od 19.00 do 20.30 hod. ve speciální Facebookové skupině.
Pokud se nebudete moct zůčastnil LIVE, prístup k záznamu budete mít po dobu 7 dní po tréninku.

Běžná cena
1 990 Kč
990 Kč
ZVÝHODŇENÁ CENA
Trénink je možné získat za zvýhodněnou cenou v předporodeji pouze do 16.5.2021.

Živý online trénik povede zkušená pycholožka a psychoterapeutka Barbora Downes. Vysílat budeme prostřednictvím aplikace Zoom dnes v pondělí 3. května 2021 od 18:00.

Mgr. Barbora Downes

Při práci s páry vycházím z terapeutického přístupu nazvaného EFT nebo EFCT (Emotionally Focused Couples Therapy). Vychází z faktu, že všichni toužíme po blízkosti s partnerem a po tom, abychom se něj mohli spolehnout. Terapeut pomáhá páru odhalit, co blízkosti stojí v cestě a jak ji zase obnovit.

Jsem také certifikovanou lektorkou párových kurzů Gottman Institutu v Seattlu. John Gottman přišel díky dlouholetým výzkumům na to, jaké návyky pomáhají dlouholetým šťastným svazkům k trvalému pocitu spokojenosti. Přístup umožňuje předávat techniky, které přispívají dobrému fungování vztahu.

Vzdělání:

 • 1994 - 2001 jednooborová psychologie FFUK
 • 1999 - 2000 Institut psychologie univerzity ve Vídni