Tajemství první věty


Naučte se mluvit o svých pocitech aniž byste v parterovi vyvolaly potřebu protiútoku.

 


Naučte zvládat každodenní problémy ve vztahu s partnerem aniž by vedly k vzájemnému odcizení.

 

Možná vás někdy popadá frustrace, že vaše komunikace s partnerem se míjí účinkem. Z každé snahy něco si vyjasnit je nepříjemná přestřelka a většina diskusí končí fiaskem. 

Nejdřív váháte, jestli partnerovi něco sdělit, protože nechcete aby byl oheň na střeše. Na duhou stranu nechcete věci v sobě dusit. Odvážíte se říct, co vám vadí, ale místo pochopení na vás partner vyjede a nejednou je z toho hádka, která se řítí bůh ví kam. 

Nechápete, v čem je zádrhel a jak to udělat, aby partner konečně slyšel. Nakonec se ocitáte ve stavu, kdy už se vám ani nic otvírat nechce. Máte pocit, že se jeden druhému vzdalujete, bolest z nepochopení ve vás bobtná a nedá se jen tak přejít. Následky hádky se přelévají do následujících dnů.

Sice spolu mluvíte, ale neviditelná bariéra nedovoluje větší pocit blízkosti. Intervaly mezi hádkami se zkracují a někdy vás napadne, jestli to není známka toho, že vztah se řítí ke svému konci…

Možná i vy máte pocit, že... 

 • výměny názorů končí hradbou mlčení a tichou domácností
 • snaha “promluvit si” se zvrhne v zuřivou válku se zraněními na obou stranách
 • neshody s partnerem jsou pořád o tom samém
 • jste unavení neustále se opakujícím kolotočem vašich konfliktů (se s partnerem hádáte pořád o tom samém, vaše neshody pořád o tom samém)
 • partner vaše argumenty zlehčuje
 • místo úznání se vždy dočkáte odpovědi která vám zvedne mandle
 • místo pochopení jde partner do protiútoku nebo vás dokonce začne urážet. 
 • že vás partner snad ani nemůže mít rád, jinak by přece nemohl něco takového vypustit z úst. 
 • neuznává váš pohled na věc
 • nedokážete najít ta správná slova pro co cítíte a potřebujete,tak aby to partner přijal. 
 • se snažíte sdělit / když začnete mluvit co vás tíží (trápí), tak vás partner neposlouchá. Jako by byl myšlenkami někde jinde. "vypne" a přestává poslouchat.  
 • během partnerských dohadů mluvíte jeden o koze a druhý o voze
 • hádka částko končí bouchnutím dveří a ve vás zůstává celý den pocit napětí, smutku , ztráty energie nebo  s takovým pocitem ukládáte ke spánku. 
 • jste se vzájemně odcizili a nevíte jak opět "navázat spojení" ? Nšlapujete kolem sebe a nevíte, jak opět  navazat spojení
 • neumíte vyjádřit nesouhlas, nepřešel do proti útoku
 • neumíte vyjádřit své pocity tak, aby aby partner je  partner  uznal
 • se vám do vztahu se vkrádá hněv a vznětlivost

Nejste v tomi sami

Tyto situace znají všichni, kteří někdy zažili život v páru. Na začátku vašeho vztahu jakoby žádné problémy neexistovaly, ale postupně přibývají starosti a s nimi i třecí plochy. Postupně začínají být odlišnosti a rozdílné představy zdrojem nepříjemného tření.

Není to vaše chyba

Takový vývoj je nevyhnutelný a ani dva úžasně vyrovnaní jedinci se zcela neshodnou. Stále to budou dva lidé s různými postoji, hodnotami, přáními a temperamentem a konflikty jsou toho přirozeným důsledkem.

O dlouhodobém osudu vztahu rozhoduje, jak s odlišnostmiproblémy zachází. Způsoby reakcí a řešení většinou odkoukáme od dospělých jako děti a ruku na srdce, byli v tomto směru vaši rodiče těmi nejlepšími učiteli? Nebo snad jiní dospělí? Měli jste šanci pozorovat kolem sebe komunikaci, která byla otevřená, neútočná, vedla ke smíření a blízkosti? To se poštěstilo málo komu.

Zkoušeli jste různé postupy. Potlačit v sobě pocity vzteku a lítosti, aby výměna názorů vůbec nezačala a zachoval se klid. Jenže pak se vaše pocity štosují jeden na druhý a nakonec vyletíte kvůli nějaké maličkosti.

Možná jste se v touze porozumět situaci probírali články o tom, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše, abyste pochopili, jak na to

Jediné co ve vás zůstalo, je pocit, že se kvůli odlišnosti druhů se stavem věcí musíte smířit a jiné to nikdy nebude. To vám ostatně potvrzují všichni známí kolem svými výroky “to jsou ženský” a “co můžeš od chlapa čekat”.

Nebo vás už možná napadlo, že jste si špatně vybrali, protože partner je neempatický padouch, který vyrostl v rozvrácené rodině a VY vaše žena kritická štěkna. Rozchod a hledání někoho nového se vám ale zatím zdá jako příliš drastické řešení.

Co když je ale řešení mnohem jednodušší? Co když nemusíte studovat mužskou nebo ženskou psychologii ani se rozvádět, rezignovat ani hledat někoho chápavějšího, abyste mohli zažívat harmonii a pochopení a přitom nemuset potlačovat nic z toho, co si myslíte a cítíte?

Všetka vaša snaha o skvelý vzťah s mužom (porozumnění / smysluplnopu konstruktivní debatu) je ÚPLNE NANIČ, pokiaľ....NEPOCHOPÍTE JEDNU ZÁSADNÚ VEC,  ktorá vás odvzájemného porozumění delí!

 • Kdyby jste mohli (ženy) sdělit partnerovi, co vás štve a on by zareagoval s pochopením. Místo: “tobě není nikdy nic dost dobré”, nebo “pořád na mě něco vidíš” nebo “hlavně že ty jsi dokonalá” uslyšíte: “Vidíš, to mě nenapadlo". "Chápu, že tě to ranilo." "Zkusím na to příště myslet.” Pak byste se objali a strávili spolu hezký večer.
 • partnerská výměna názorů (výměna  názorů s partnerem) končila pocitem úlevy a “čistého vzduchu.”
 • Místo toho co  by jste chtěli umět? 
 • zahájit debatu, tak aby končila pocitem úlevy a “čistého vzduchu.”
 • vedieť riešiť konfliktné situácie tak, aby efektívne viedli k rozuzleniu a zbytočne vám nebrali energiu
 • vedieť s mužom odkomunikovať svoje potreby tak, aby ich skutočne mohol nielen počuť, ale aj naplniť? 
 • Kdyby jste se nemuseli vyhýbat řešení ožehavých témat
 • kdyby jste mohli dát dětem dětem dobrý vzor do života
 • Přidala bych ještě pár situací do vytoužené budoucností, které by zahrnovali i emoční stav ženy.. jak by se cítila. Já jsem do své tabulky dala: cítila bych se radostnější, sebevědomější,
  výkonnější a kreativnější v práci, blízkost, větší touha po intimitě, milovaná, podporovaná, bude se mi lépe dařit ve všech sférách, budu míň podrážděná, budu mít lepší náladu, budu  si víc užívat čas s dětmi

Problémy ve vztahu jsou nevyhnutelné. Vyhnout se ale určitě dá tomu, aby vás vaše neshody vrhaly do nekonečných eskalujících hádek a aby vytvářely bariéry, které nakonec povedou k vzájemnému odcizení. To podstatné, co rozhodne o tom, zda se z diskuse stane tornádo plenící krajinu, nebo konstruktivní rozhovor, je její začátek. Ta veta je dlouhá? 

První věta rozhoduje o osudu vaší konverzace

První věta rozhoduje o osudu vaší konverzace a často i  několika následujících hodin nebo dnů. Naučte se jak zahájit rozhovor tak, že vaše hádky přestanou eskalovat, ale stanou se naopak výchozím bodem vzájemného pochopení a přijetí.

Možná si teď říkáte... část proměnit pochybnosti, mýty, překážky v drobná uvědomnéní zkrz příběhy, přirovnání a logické argumenty. Vyvrácení námitek - změnit na 3 drobná uvědomění, která podpoří náš velká marketingový nápad.

Myslíte, že je to není reálné? Výzkumy komunikace ukazují, že se správnými komunikačními dovednostmi je to reálné. Upravit, aby to pasovalo do kontextu. 

John Gottman, jeden z nejetablovanjších odborníků na poli vztahů, zkoumal interakci tisíců párů a vypozoroval, co dělají tzv. mistři komunikace. Už nemusíte tápat a střílet naslepo.

Existují vědecky ověřené postupy a praxí ověřené komunikační dovednosti, které vám umožní sdělit to, co potřebujete, aniž by to v druhém vyvolalo potřebu protiútoku. Nebudete se muset vyhýbat ožehavým tématům ani v sobě pěchovat pocity frustrace.

In “Dealing with Conflict” Drs. John and Julie Gottman guide you through a series of exercises, concepts, and communication skills that can truly change your conflict conversations. With these new skills, going from arguing to understanding is possible. Conflict is inevitable, combat is optional.

 •  

Možná vám proběhlo hlavou, že o nutnosti dobré komunikace už jste slyšeli mockrát. Snaha o věcech mluvit se vám nedá upřít. Zkoušeli jste například zůstat v klidu a všechno partnerovi podrobně vysvětlit. Nefungovalo to, prvních pár vět bylo vyslovených v klidu, ale po chvíli už se zase zvedaly hlasy a lítaly vzájemné výčitky. Jindy jste si na to dokonce vyhradili čas, kdy jste partnerovi předem oznámili: “musíme si promluvit, miláčku”, ale v jeho zděšených očích bylo vidět, že něčemu takovému by se tak leda rád vyhnul.

Jiný výsledek se nedal čekat. Je to tím, že účinné sdělení v dlouhém vysvětlování ani v klidném hlase nespočívá. Musíte vědět, jak přesně začít. Když pochopíte, co je třeba sdělit první větou, nebude potřebovat ani dlouhé hodiny, ani tlumit svoje emoce.

Asi namítnete, jak by bylo možné něco ve vztahu měnit, když druhý nechce spolupracovat a pro změnu současného 

Možná namítnete, jak by bylo možné něco ve vztahu měnit, když druhý nechce spolupracovat a pro změnu současného  stavu nehodlá nic udělat. Zdá se to jako logická úvaha, ale je mylná. Ve vztahu panuje zákon akce a reakce. Když se naučíte jak správně začít a začnete znalosti aplikovat, dočkáte se jiné reakce bez toho, aniž by bylo nutné partnera k jakékoliv změně motivovat.

Nechce se vám věřit, že by něco tak prostého, jako jedna věta, mohlo zaručit přetrvávající partnerskou harmonii bez mráčku. V tom máte zčásti pravdu. Nezaručí bezkonfliktní partnerství na věky věků, ale může zásadním způsobem změnit množství vašich pozitivních a negativních interakcí tak, že ty příjemné budou převažovat v poměru, který přináší pocit spokojenosti v partnerství.

"Naučím vás jak komunikují páry, které se považují za zamilované ještě po třiceti letech manželství. Přeneste dovednosti do svého vztahu a vybudujte tak vzájemnou otevřenost a blízkost, po které všichni ve vztahu toužíme". Asi pitomost. Vymažu? Nebo ne? Jak to vidíš? 

Proto jsem  pro vás připravila online  tréning "xyz"

Téme mužov a žien sa vo svojej praxi venujem už viac ako desať rokov. Presne z toho najdôležitejšieho, čo viem o mužskej duši som zostavila sedem týždňový online program, vďaka ktorému sa ponoríte hlboko do porozumenia nielen mužov okolo seba (teda partnerov, ale aj vašich synov, otcov, bratov, spolupracovníkov, šéfov…)

Hodnota kurzu je 270 Eur, ktorú možno inak dáte za…

- jeden väčší nákup potravín…
- víkendový romatický pobyt…
- kabelku a topánky..-
- tri plné nádrže do vášho auta.

Vy teraz za túto cenu môžete získať to, čo kompletne zmení vaše vnímanie mužsko - ženských vzťahov. Vložila som tam všetko, čo viem o mužoch, ich emóciách, prežívaní, intimite, komunikácii, zaliezaní do jaskýň a vyliezaní z nich, ich odchodoch aj príchodoch, tichých aj talianskych domácnostiach. Skrátka o mužskej duši. Kurz je plný momentov, pri ktorých sa s veľkým AHA budete búchať po čele a hovoriť si…

Odstavec je okopírový z Klíče k můžské duši. Jen kvůli dodržení struktury. Přepiš podle sebe. Bez té ceny. 

 

Proto jsem  pro vás připravila online  tréning "xyz"

Díky online tréninku Tajemství úspěšné komunikace mezi partnery pochopíte / se naučíte co: pochopíme co? nebo Trénink nám vysvětlí: co? Održky jsou zkopírované kvůli struktuře. Dosádíš své. 

 • že o úspěšnosti (vývoji) diskuse rozhoduje její začátek
 • Proč špatný začátek znamená špatný konec
 • Jaká zásadní zásadní sdělení musí obsahovat první věta a proč
 • jaké jsou nejčastější chyby, které při zahájení diskuse děláme
 • Jaké jsou následky chyb, kterých se v první větě dopouštíme.
 • proč hádky eskalují a jak se tomu vyhnout
 • jakou roli hraje fyziologie emocí v průběhu konverzace
 • Jak se fyziologie emocí liší u mužů a u žen

Proto jsem  pro vás připravila online  tréning "xyz"

Chcete lepšie porozumieť mužom, sebe ako žene? Chcete nájsť, vytvárať alebo meniť svoj vzťah do novej, láskyplnejšej, harmonickejšej a pohodovejšej podoby?

TERAZ JE TEN ČAS! 
Počas siedmych týždňov online kurzu KĽÚČ K MUŽSKEJ DUŠI vám zrozumiteľne, jasne a jednodcucho vysvetlím nielen rozdielnosti vo fungovaní mužov a žien, ale pridám aj tipy a úlohy na to, aby ste poznanie mohli IHNEĎ uviesť do praxe!

V každej časti na Vás čaká jedno hlavné video v dĺžke cca 30 - 60 minút, plné zmysluplných vedomostí, praktických zručností a pochopenia mužsko-ženských princípov. Súčasťou je aj praktická časť ku každej téme, vďaka ktorej sa nové vedomosti ihneď prirodzene stane súčasťou Vášho bežného života.

Sedem týždenný online kurz Kľúč k mužskej duši sa bude týkať (nielen) týchto tém:
 
Z jakých částí se skládat náš trénink bude mít náš trénink?

 • 4 nejčastější chyby v komunikaci mezi partnery
  Výzkumy odhalily 4 obvyklé vzorce, které se vkrádají do komunikace jakmile stoupne napětí mezi partery. Čím větší je četnost těchto chyb, tím větší je pravděpodobnost rozchodu. Pochopte čeho je třeba se vyvarovat, aby se váš vztah nevydal na cestu k rozkladu.
 • Zákony akce a reakce v rozhovoru
  Vyčetli jste partnerovi, že je nespolehlivý a nezodpovědný hlupák a on to neuznal? Vysvětlíme Vám na příkladech, jakými zákony se řídí naše reakce při rozhovoru a jak znalost těchto zákonů využít ve prospěch Vašeho vztahu.
 • Umění první věty
  Výzkumy odhalily 4 obvyklé vzorce, které se vkrádají do komunikace jakmile stoupne napětí mezi partery. Čím větší je četnost těchto chyb, tím větší je pravděpodobnost rozchodu. Pochopte čeho je třeba se vyvarovat, aby se váš vztah nevydal na cestu k rozkladu.
 • Pravidla aktivního naslouchání
  Ukazuje se, že jedním z klíčů k úspěšné komunikaci je naslouchání. Bohužel si nevystačíme s mlčením a občasným "hm". Natrénujte si si dovednosti aktivního naslouchání, které se Vám budou skvěle hodit nejen s Vaším partnerem, ale v jakémkoliv vztahu, který ve svém životě máte.
 • Fyziologické rozdíly v reakcích mužů a žen
  ické rozdíly v reakcích mužů a žen Na emočně vypjaté situace reagují muži a ženy jinak. Reakce našeho těla zásadně ovlivňuje to, jak jsme schopni se ovládat. Využijte nejnovějších poznatků z fyziologie emocí k tomu, abyste vypjaté situace zvládali efektivně.
 • Dva typy partnerských konfliktů
  Pokud pochopíte, před jakým typem konfliktu stojíte, můžete zvolit správnou strategii. Naučíme Vás typy konfliktů rozlišit a jak nemrhat energií tam, kde to nepovede k výsledku.

Co trénink "Tajemství úspěšné komunikace" obsahuje? Časti tréninku.

 • 1 online trénik na 90 minut, který proběhně LIVE s přední psycholožkou Barborou Downes ve speciální Facebookové skupině.
 • Prístup k záznamu z tréninku po dobu 7 dnů. 
 • BONUS 1: Bonusový online trénink na 30 minut "Dva  typy partnerských konfliktů" pro  - Pokud pochopíte, před jakým typem konfliktu stojíte, můžete zvolit správnou strategii. Naučíme Vás typy konfliktů rozlišit a jak nemrhat energií tam, kde to nepovede k výsledku. 

Aby Vaša cesta bola ešte jednoduchšia a rýchlejšia, prikladám teraz aj špeciálne bonusy: Vybereme 2  (v bohusech může být také některé modulů, které jsme vynechaly v tréningu). 

Bonus 1: Jak najít kompromis?
Bonus 2: Jak sdělit to podstatné
Bonus 3: Jak uklidnit sebe i partnera
Bonus 4: Jak zpracovat emoční zranění
Bonus 5: Jak vyjádřit své negativní emoce takovým způsobem, aby druhý mohl naslouchat bez pocitu ohrožení
Bonus 6: Check list?

Hodnota celého tohto balíčka Kľúč k mužskej duši je 7 479 Kč. Upravit dle našich preferencí. 

 • Ak by ste vďaka nemu začali konečne rozumieť nielen mužom, ale aj sebe ako žene, stálo by to za to? Upravit dle našich preferencí. 
 • Ak by ste sa vďaka nemu naučili konečne komunikovať s vašim mužom a rozumieť náročným situáciám tak, aby ste sa omnoho menej zraňovali, stálo by to za to?
 • Ak by sa vďaka nemu zlepšil a prehĺbil váš vzťah na úroveň, o ktorej ani nesnívate, stálo by to za to?

Objednajte si teraz Balíček Kľúč k duši muža, ktorý Vám bude už navždy k dispozícii, a ktorý obsahuje:

 • 7 týždňový online video kurz Kľúč k mužskej duši
  Bonus 1: Ako čítať mužské signály
  Bonus 2: Jeden návyk, ktorý zmení Váš vzťah
  Bonus 3: Test: Môj jazyk lásky
  Bonus 4: Transformačná nahrávka Zmierenie s mužmi
  TERAZ ZÍSKATE ZA

390 EUR
270 Eur
Chcem si miesto v programe rezervovať hneď teraz
Áno, chcem získať Kľúč k mužskej duši
PS: Skvelý vianočný darček? Kurz nezdieľajte. Ale môžete ho darovať :)

Stačí do poznámky v objednávke napísať meno a email šťastnej príjemkyne.

Běžná cena
3 900 Kč
1 990 Kč
ZVÝHODŇENÁ CENA
Trénink je možné získat za zvýhodněnou cenou v předporodeji pouze do 16.5.2021.

Možno sa ešte pýtate, či je kurz pre vás, ak...

 • ste na začiatku vzťahu a ešte všetko klape?
  Áno, to je ten čas, keď si užívate sladkú “nevedomosť”… ak vám ale na tomto vzťahu záleží, rozhodne by ste sa mali dozvedieť o tom, aké nástrahy vás na ďalšej ceste vzťahu čakajú a čo s nimi
 • váš vzťah je “v zásade” ok?
  Potom Vám gratulujem, ale určite chcete, aby bol skvelý, výborný a ešte lepší! A vďaka tomuto kurzu určite bude.
 • ste v dlhoročnom vzťahu a už ani nedúfate, že sa niečo zmení?  Absolútne! Život nekončí a mnoho vo vzťahu viete zachrániť a znova vybudovať (a ak by aj náhodou nie, dá vám to skvelé porozumenie sebe ako žene)
 • ste vo vzťahu kde sa v pohode dohodnete, rozumiete si, nezažívate žiadne hádky a nezhody, všetko si viete rozdeliť?
  Potom je to obvykle z dvoch dôvodov. Buď je váš vzťah už mŕtvy alebo tzv. depolarizovaný… čo znamená, že sa možno dohodnete, ale v posteli to veľmi nefunguj ak je to tak, potom toto je skvelá resuscitácia!
 • momentálne nemáte partnera? O to viac by Vás tento kľúč mal zaujímať! Pretože sa pri vašom ďalšom vzťahu budete vedieť vyvarovať chýb a omylov, ktoré urobili stovky žien predv Vami
 • ste muž?  Iste, tento kurz je určený primárne pre ženy… ale poznať sám seba je zaiste tým najlepším začiatkom skvelých vzťahov (nielen) so ženami, takže smelo do toho!
 • máte perfektný vzťah, v ktorom funguje komunikácia, emocionalita aj intimita, ste v ňom vyživená a cítite sa ako Bohyňa?Potom môžete s pokojom túto stránku zavrieť :)

Ak ale patríte k väčšine žien, ktoré takýto vzťah zatiaľ nemajú, môžete to práve teraz začať meniť! Nie je na čo čakať, pretože táto ponuka sa už NIKDY nebude opakovať.

Rozhodnutie je na Vás... môžete

 • naďalej si nahovárať, že na mužov skrátka nemáte šťastie/nie sú vám súdení/je vám lepšie samej
 • si povedať, že rozumieť mužom vlastne netreba, že to už s nimi nejako dobojujem...
 • skúšať rôzne náhodné metódy a techniky s neistými výsledkami
 • nechať vo vašom vzťahu bujnieť pocit nespokojnosti - u vás aj vášho muža
 • začať sa o svoj vzťah zaujímať až keď sa začne rozpadať (a minúť tisícky za párovú terapiu)

alebo môžete...

 • konečne niečo naozaj urobiť preto, aby ste svojho (budúceho) muža naozaj pochopili
 • a cez toto poznanie pochopiť aj seba ako ženu
 • vyladiť vašu komunikáciu, kvalitu spoločného času, emocionalitu aj intimitu
 • zažiť blízkosť, hĺbku, pochopenie a harmóniu vo vzťahu tak, ako nikdy doteraz.
 • začať vytvárať vzťah, po akom túžite hneď od tejto chvíle

Mgr. Barbora Downes

Při práci s páry vycházím z terapeutického přístupu nazvaného EFT nebo EFCT (Emotionally Focused Couples Therapy). Vychází z faktu, že všichni toužíme po blízkosti s partnerem a po tom, abychom se něj mohli spolehnout. Terapeut pomáhá páru odhalit, co blízkosti stojí v cestě a jak ji zase obnovit.

Jsem také certifikovanou lektorkou párových kurzů Gottman Institutu v Seattlu. John Gottman přišel díky dlouholetým výzkumům na to, jaké návyky pomáhají dlouholetým šťastným svazkům k trvalému pocitu spokojenosti. Přístup umožňuje předávat techniky, které přispívají dobrému fungování vztahu.

Vzdělání:

 • 1994 - 2001 jednooborová psychologie FFUK
 • 1999 - 2000 Institut psychologie univerzity ve Vídni